Roma bez pobjede protiv Beneventa uprkos igraču više!

Roma nije uspjela da dođe do tri boda na gostovanju Beneventu uprkos tome što su imali igrača više poslednjih pola sata igre. Utakmica je završena rezultatom 0:0.

Đanluka Lapadula je postigao gol koji je poništen zbog ofsajda, nako čega je u 33. minutu opet Lapadaula pao u šesnaestercu na šta sudija nije reagovao.

Iskusni Kamil Glik dobio je drugi žuti karton i Roma je u nastavku igrala sa igračem više, što je rezultiralo samo većim pritiskom i većim brojem šuteva ka golu Beneventa, ali bez uspješne realizacije.

Dosuđen je i penal za Romu ali intervencijom iz VAR sobe poništen je dosuđen prekršaj.