Ronaldo
Bruno Fernandeš i Kristijano Ronaldo / Twitter

Znalo se da povratkom Kristijana Ronalda Mančester junajted odmah ulazi u konkurenciju za sve trofeje. Vidjelo se to odmah na prvoj utakmici po povratku Portugalca koji je oborio Njukasl – 4:1.

“Crveni đavoli” su poveli golom Portugalca u samom finišu prvog poluvremena nakon što je vremešni fudbaler sjajno reagovao na jedan odbitak.

Ideja je bila da dolaskom Rafaela Varana Junajted zategne odbranu, ali je ona ponovo pokazala puno manjkavosti što je iskoristio Havi Mankiljo u 56. minutu da donese izjednačenje.

Međutim, šest minuta kasnije ponovo je Ronaldo fantastično reagovao i na najbolji mogući način najavio povratak u Englesku.

Sa još dva gola Bruna Fernandeša i Džesija Lingarda, Junajted je lagano priveo utakmicu kraju.