Salernitan
Fudbaleri Salernitane slavili su na svom terenu protiv Venecije sa 2:1, u zaostaloj utakmici 20. kola italijanske Serije A i tako napravili veliki korak ka opstanku.

Domaćin je poveo u sedmom minutu, siguran izvođač jedanaesterca bio je Federiko Bonacoli.

Rezultat je izjednačio Toma Anri u 58, da bi pobjedu i veliko slavlje domaćem timu donio Simone Verdi pogotkom u 67. minutu meča.

U 89. munutu Venecija je ostala sa igračem manje kada je iznervirani Ampadu dobio drugi žuti karton.

Ekipa Salernitane je upisala sedmu pobjedu od početka sezone i trenutno je 17. na tabeli sa 29 bodova, odnosno ima bod više od Kaljarija koji je prvi u zoni ispadanja.

Na drugoj strani, Venecija je posljednja sa 22 osvojena boda. Do kraja sezone ostala su još tri kola.

Fudbaleri Salernitane će u narednom kolu, u direktnom duelu za opstanak dočekati Kaljari, dok će Venecija ugostiti Bolonju.