Salernitana i Specija podijelili bodove

U posljednjem meču 24. kola italijanske Serije A, Salernitana i Specija podijelili su bodove – 2:2.

Dosta dobar meč odigran je u Salernu, a zanimljivo da su sva četiri gola viđena u prvom poluvremenu.

Sve je počelo u trećem minutu kada je Simone Verdi sjajno izveo slobodan udarac, poslao je loptu preko živog zida i pogodio lijeve rašlje, tako je Salernitana povela.

Svega sedam minuta kasnije Rej Donaj je pogodio sa ”bijele tačke” za ijednačenje.

Svojim novim golom u 16. minutu Simone Verdi je vratio domaćinu prednost, ali je u 29. mintuu Danijele Verdi donio novo poravnanje.

Drugi dio donio je dosta mirniji tempo, ali je ipak viđeno nekoliko šansi na obje strane.

Ipak, rezultat se nije mijenjao pa su ekipe morale da se zadovolje osvojenim bodom.