Sampdorija
Posle veoma teškog starta sezone i  duela sa Milanom, Sasuolom i Interom, Sampdorija je danas imala nešto lakši posao i to su iskoristili.

Oni su u meču četvrtog kola Serije A gostovali ekipi Empolija i slavili sa 3:0, što im je prva pobjeda od početka sezone.

Vodeći gol za pobjedničku ekipu postigao je Frančesko Kaputo u 31. minutu posle odlične asistencije Kandreva kroz sredinu, Kaputo je izbio pred domaćeg golmana u kaznenom prostoru i rutinski ga je savladao.

Početkom drugog poluvremena Kaputo postiže i drugi gol, ovoga puta na asistenciju Berežinskog.

Ekipa Empolija se borila i nadala da može doći do preokreta, međutim u 70. minutu je Kandrev pogotkom riješio sve dileme.

Ovom pobjedom se Sampdorija popela na 11. mjesto na tabeli sa pet osvojenih bodova, a Empoli je ostao na tri neočekivano osvojena boda.