SAnčo

Danas na programu Bundeslige vidjeli smo dva sjajna meča rasgoropađenih Borusija. U Menhengladbahu domaći su slavili sa 4:1 dok je u Paderbornu Borusija Dortmund iskalila bijes za poraz od Bajerna. Bilo je 1:6!

Meč u Menhengladbahu krenuo je odlično za domaće. Nakon 17. minuta imali su prednost od 1:0. Agresivnom igrom u 41. minutu povećali su prednost na 2:0 golom Mateusa Tirama koji je posle dužeg vremena dobio priliku da zaigra od početka susreta. Tako se i završilo prvo poluvrijeme.

Nakon pauze Union Berlin koristi prvu ozbiljniju priliku i najavljuje žestoku borbu. 50. minut Sebastijan Andersnom smanjuje prednost. Neizvjesnost je trajala svega 9 minuta kada sjajni Tiram zaboravljen na drugoj stativi postiže novi gol. Krenuo je Union silovito naprijed da ponovo dovede pitanje pobjednika u neizvjesnost. Međutim, kontru u 81. minutu Alasane Plea pretvara u gol. 4:1 postaje i konačan ishod ovog uzbudljivog susreta.

U Paderbornu Dortmundu je trebalo 54 minuta da nađe put do mreže. Torkan Azar je načeo, a samo 3  minuta nakon toga Sančo povećao na 2:0.

Kao i u Menhengladbahu domaći su smanjili na 1:2 u 72. minutu ali ta neizvjesnost zahvaljujući Sanču trajala je samo 2 minuta. Nakon toga Paderborn je totalno pao fizički. Golovi su se ređali redom. Hakimi u 85., Šmelcer u 89. i sjajni Sančo svojim het-trikom postavlja konačan rezultat 1:6.