Sautempton
Sautempton - Barnli / Twitter

Barnli je u prvom poluvremenu bio pun samopouzdanja nakon rezultata 2:0, ali su i to uspjeli da ponište, i da izgube od Sautemptona sa 3:2.

Prilično sumnjiv penal je dobila ekipa Barnila. Najprije je Erik Piters gurao defanzivca Sautemptona Kamerona Vokera Pikersa i nakon potencijalnog faula, došao do lopte da bi ga Amerikanac pokosio.

Odgovornost je preuzeo Kristijan Vud i sigurnim šutem po sredini gola savladao Frejzera Fostera. Upravo je Vud bio asistent kod drugog gola kada je Maćej Vidra raspalio strašan volej u 28. minutu.

Tri minuta kasnije je počeo preokret Sautemptona. Divno je Deni Ings petom ostavio loptu Stjuartu Armstrongu, a onda se bivši napadač Liverpula upisao u listu strijelaca u 42. minutu.

Robusni napadač je odlično iskoristio grešku odbrane Barnlija i u toj akciji pokazao sve što treba da krasi jednog vrhunskog špica.

Odličnu šansu je imao Džejms Vard-Prauz kada je pogodio stativu, potom su šut oprobali i Armstrong, Volkot i Ings, ali nijedan od njih nije uspio da dođe do gola.

Zato jeste Nejtan Redmond u 66. minutu nakon odlične asistencija Tea Volkota koji je prebacio loptu sa jedne na drugu stativu, a Redmondu je ostalo samo da je smjesti u mrežu.

Ovom pobjedom Sautempton je samo još više učvrstio mjesto u sredini tabele, dok djeluje da je Barnli siguran u borbi za opstanak iako 18. plasirani Fulam ima samo sedam bodova više.