Selektor Islanda podnio ostavku!

Selektor fudbalske reprezentacije Islanda Erik Hamren podnio je ostavku na mjesto selektora, saopštio je tamošnji fudbalski savez.

Islanđani su u baražu za Evropsko prvenstvo poraženi od Mađarske rezultatom 2:1, iako su do 88. minuta vodili sa 1:0. Ipak, Mađari su u drugom minutu sudijske nadoknade uspjeli da dođu do pobjede, pa tako Island nećemo gledati na prvenstvu Evrope naredne godine.

Fudbalski savez Islanda saopštio je i da će 63-godišnji Hamren voditi nacionalni tim još na predstojeće dvije utakmice u Ligi nacija, protiv Danske i Engleske.

Island je pod vođstvom Hamrena odigrao 26 utakmica. Za to vrijeme su zabilježili devet pobjeda, pet remija i 12 poraza.

Reprezentacija Islanda je Evropskom prvenstvu 2016. godine dogurala čak do četvrtfinala, gdje su doživljeli poraz od Francuske – 5:2.