Seltik ugostio Rendžers bez pobjednika

Završen je još jedan derbi “Old Firm”. U utakmici 32. kola Premijeršipa Škotske Seltik je ugostio Glazgov Rendžers, ali pobjednika nije bilo. Rezultat je bio 1:1.

U ovaj duel se ušlo sa prilično jasnom situacijom kada je riječ o šampionskoj trci, pa tokom duela i nije bilo toliko “vatre”, pošto su “policajci” Stivena Džerarda već obezbijedili trofej.

Konačan rezultat je postavljen već u 38. minutu. Poveo je domaćin golom Mohameda Elsjunusia u 23. minutu, glavom u padu, sa nekoliko metara, a samo 15 minuta kasnije Alfredo Morelos je iskoristio lošu postavku odbrane domaćina. Posle kornera sa lijeve strane, lopta je došla do kolumbijskog napadača koji je na drugoj stativi, sa metar glavom ubacio loptu u mrežu Seltika čiji je šampionski decenijski niz prekinut ove sezone.

Više nije bilo promjene rezultata, a i razlika na tabeli je ostala. I dalje iznosi 20 bodova, s tim da Rendžers ima 89, a Seltik 69.

Iako nije pobijedio velikog rivala, Rendžers je i dalje jedini neporažen tim ove sezone u ligi sa 28-5-0. Podsjetimo, u četvrtak je eliminisan iz Lige Evrope od Slavije iz Praga.