Inter
Inter je u Đenovi poražen od Sampdorije sa 2:1.

Meč na Ferarisu mogao je drugačije da se odvija, da je Sančez u 12. minutu iskoristio jedanaesterac za goste.

Ono što nije Čileanac, jeste bivši igrač Intera, Antonio Kandreva koji je u 23. minutu sa ”bijele” tačke savladao doskorašnjeg saigrača – 1:0.

Novi šok za goste stigao je u 38. minutu kada je u 38. minutu Keita Balde, još jedan bivši igrač milanskog tima, pogodio – 2:0.

Inter je bio bolji i ofanzivniji rival, ali je samo preko De Fraja u 65. minutu ublažio poraz.

Ulogu favorita opravdala je Roma koja je slavila na gostovanju Krotoneu – 3:1.

Lacio je na svom terenu savladao Fiorentinu sa 2:1, dok je Atalanta bila sigurna protiv Parme – 3:0.

Trijumf je ostvario i Sasuolo protiv Đenove. Neroverdi su slavili na svom stadionu sa 2:1.

Pobjednika nije bilo u duelu između Bolonje i Udinezea (2:2), ali ni u Torinu gdje je istoimeni domaćin dočekao Veronu – 1:1.

Ranije danas Sasuolo je bio bolji od Kaljarija (2:1).

U 18 sati igraju Napoli i Specija, a kolo će od 20 sati i 45 minuta zatvroti Milan i Juventus.