Sevilja ne griješi u finalima Lige Evrope! Andalužani su savladali Inter sa 3:2 (2:2) i u svom šestom finalu stigli su do šestog trofeja!

Odlično finale gledali smo u Kelnu, dosta golova i šansi i na kraju slavlje tima iz Andaluzije.

Već u petom minutu ekipa Intera je došla u vođstvo kada je Romelu Lukaku realizovao penal koji je skrivljen nad njim.

Sedam minuta kasnije Sevilja je stigla do poravnanja i to preko Luka De Jonga.

Isti igrač je u 33. minutu donio potupni preokret svom timu nakon nekoliko šansi na obje strane.

Samo tri minuta trebalo je Interu da poravna na 2:2. Ovoga puta u listu strijelaca upisao se Dijego Godin.

U nastavku, odličnu priliku za Inter propustio je Lukaku u 64. minutu, ali je odlično intervenisao golman Sevilje.

Kazna je stigla 10 minuta kasnije – Dijego Karlos je izveo makazice, a lopta se od Lukakuove nge odbila u mrežu Intera za vođstvo Sevilje 3:2.

Imao je italijanski tim nakon toga veliku priliku preko Viktora Mozesa, ali nije uspio da je realizuje.

I u nadoknadi vremena u prilici je bio Kandreva, ali je opet odlično intervenisao Bono.

Na kraju Sevilja je uspjela da privede utakmicu u svoju korist i šesti put osvoji Ligu Evrope. Inter je tri puta u istoriji podizao trofej u ovom takmičenju.