Sevilji
Lukas Okampos donio je Sevilji izuzetno važnu pobjedu u gradskom derbiju nad Betisom 2:0, u prvom meču španske Primere nakon 93 dana i proglašenja pandemije korona virusa.

Derbi je odlučen u drugom poluvremenu – Okampos je bio siguran strijelac sa bijele tačke u 56. minutu, potom asistirao Fernandu u 63. minutu. Interesantno, oba gola postignuta su nakon loše reakcije defanzivaca Betisa, poslije kornera Sevilje sa desne strane.

Argentinac Okampos bio je strijelac u svakom od posljednjih pet kola Primere, i tako postao prvi igrač Sevilje kojem je to pošlo za rukom u posljednjih devet godina.

Meč je donio ravnopravnu borbu pred praznim tribinama stadiona u Sevilji (11-11 u šutevima, Betis je imao terensku inicijativu sa 55 procenata posjeda lopte).

Nakon ove pobjede u prvom meču 28. kola Sevilja je treća sa 50 bodova, šest manje od Real Madrida. Betis ima 33 poena i na 12. je mjestu na tabeli.