Rome
Max Rossi/AS Roma vs Torino/Reuters via Guliver image
Fudbaleri Rome savladali su Torino na “Olimpiku sa 3:1 u posljednjem meču 12. kola italijanske Serije A.

Torino nije odolio “Vučici” jer je od 14. minuta igrao bez mladog Vilfrida Singa koji je dobio drugi žuti karton.

Domaća ekipa do vođstva je došla u 27. minutu kada je mrežu zatresao Henrih Mhitarjan.

Dominacija Rome se nastavila pa je domaća ekipa duplirala prednost u samom finišu prvog dijela kada je Džordan Veretu uspješno realizovao penal.

Na velikih 3:0 povisio je Lorenco Pelegrini u 68. minutu, a Torino je ublažio poraz golom Andree Belotija pet minuta kasnije.

Nakon ove pobjede Rimljani imaju 24 boda, baš koliko i trećeplasirani Juventus, dok Torino dijeli poslednju poziciju sa Krotoneom i oba tima imaju po šest bodova.