Simon Kjer
Milan je bez pola tima stigao na megdan takođe oslabljenom Mančester Junajtedu u prvom meču osmine finala Lige Evrope a meč je završen 1:1 zahvaljujući golu u poslednjim sekundama meča koji je postigao Simon Kjer.

Fudbaleri Milana imali su dosta šansi, prvo preko Leaa kojem je poništen gol zbog očiglednog ofsajda, zatim je Kesi zatresao mrežu sjajnim golom koji je takođe poništen nakon što je nakon pregledanja VAR-a utvrđeno da je igrao rukom prije nego je postigao gol, da bi kazna stigla u 50. minutu kada je Dalo postigao vodeći gol za Junajted.

Junak ovog značajnog remija za ekipu Milana je sjajni Simon Kjer koji je postigao gol 1:1 u 92. minutu.

“Ovaj rezultat je bitan, odigrali smo dobro, izašli sa pravim pristupom, igrali našu igru, izašli smo da igramo za Milan.”, izjavio je Kjer.

“Razgovarao sam sa Kesijem kasnije, nije bilo igranja rukom kod njegovog gola, to je greška. Taj gol bi promijenio tokk utakmice.”, prokomentarisao je štoper Milana spornu situaciju iz prvog poluvremena.