Siti
Prvi derbi u postkorona eri Premijer lige završen je očekivano, pobjedom Mančester sitija nad Arsenalom – 3:0.

Tragičar je bio David Luiz, defanzivac “tobdžija” koji je u 24. minutu zamijenio Marija. Interesantno, bila je to druga prinudna izmjena koju je morao da itvrši Mikel Arteta, nakon što je več u osmom minutu Sebaljos ušao umjesto Džake.

Luiz je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena loše reagovao poslije ubacivanja De Brujnea i dopustio Sterlingu da donese vođstvo domaćinima.

Poslije svega četiri minuta igre u nastavku je dobio direktan crveni karton zbog faula u šesnaestercu, nakon kojeg je De Brujne iz jedanaesterca povisio na 2:0.

Tačku je stavio Foden u 91.

Ipak, pobjeda ”građan” ostaće u sijenci teške povrede štopera domaćih Garsije.

Ederson i Garsija su se žestoko sudarili posle čega mladi štoper Sitija ležao nepomičan na terenu skoro deset minuta.

Ukazivala mu se pomoć, a sa terena je iznijet na nosilima i sa bocom kiseonika na licu. Nadamo se da će sve biti u redu.

Siti ima 22 boda manje od prvoplasiranog Liverpula.

U prvom današnjem meču, Aston Vila i Šefild junajted su odigrali 0:0. Gosti su oštećeni za čist pogodak kada je lopta prešla gol liniju, ali gol tehnologija to nije registrovala, zbog čega je Šefildu kasnije upućeno izvinjenje.