Siti
Siti
Mančester Siti i Lester su odigrali jedan vanvremenski meč, pravi i duhu utakmica iz prošlosti “Boxing day-a”, a na kraju su slavili “Građani” sa 6:3.

Devet golova je viđeno na meči, iako rezultatski izgleda da je posao bio lak za četu Pepa Gvardiole, u realnoj utakmici je bilo daleko od toga.

Kada se igrao 25. minut i Rahim Sterling pogodio sa bijele tačke, izgledalo je kao potop za “Lisice” jer je rezultat u tom trenutku glasio 4:0.

Ranije su se u listu strijelaca upisali De Brujne, Marhez i Gindogan.

I taman kada su “Građani” mislili da je ostatak utakmice rutina, desio im se bivši igrač Keleči Ihenačo.

On je sa dvije asistencije za Madisona i Lukmana, ali i sopstvenim golom u periodu od 55. do 65. minuta doveo rezultat do neizvjesnih 4:3.

“Kod 4:2 se sve mijenja u glavama igrača, a na 4:3 znate da ste u situaciji da možete da prokockate sve. Ali, ostali smo mirni, sačuvali smo strpljenje i nije nam mnogo trebalo da ponovo počnemo da stvaramo šanse”, rekao je Gvardiola.

Laport je udarcem glavom već četiri minuta nakon trećeg Lesterovog pogotka vratio Sitiju dva gola prednosti, a onda se opet u listu srijelca upisao Sterling za mirniji kraj.

Mančester Siti sada ima 6 bodova prednosti u odnosu na Liverpul, ali i meč više.