Siti ponovo lider, blamaža Čelsija u Londonu

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Barnli u gostima sa 2:0, u utakmici 31. kola engleske Premijer lige.

”Građani” su svega par sati bili na drugom mjestu, a trijumfom na ”Turf Muru” ponovo su se vratili na prvu poziciju.

Siti je do pobjede na ovom gostovanju stigao golovima u prvom poluvremenu.

Prvo je pogodio De Brujne, već u 5. minutu, da bi gol za, ispostaviće se, konačnih 2:0 postigao Gundogan u 25. minutu.

Istinsku blamažu doživio je Čelsi i to na svom terenu protiv Brentforda – 1:4!

Vodili su ”plavci” golom Ridigera u 48. minutu, ali je nakon toga uslijedio potop.

Žanelt je pogađao u 50. i 60. minutu, dok je Eriksen bio strijelac u 54. minutu.

Konačan rezultat postavio je Visa u 87. minuut meča.

U ostalim mečevima koji su odigrani u ovom terminu, Lids i Sautempton su podijelili bodove (1:1), Vulverehempton je savladao Aston Vilu (2:1), dok pogodaka jedino nije bilo u duelu Brajtona i Noriča.