Sitiju derbi na Etihadu, Real silan u Moldaviji

U apsolutnom derbiju petog kola grupe Lige šampiona, fudbaleri Mančester sitijia savladali su Pari Sen Žermen sa 2:1.

”Građani” su ovom pobjedom osigurali prvu poziciju i, uslovno rečeno, lakši žrijeb za osminu finala.

Siti je razbijao goste u prvom poluvremenu i pravo je čudo kako je Navas sačuvao svoju mrežu.

Promašivali su redom Rodri, Marez, Gundogan, pa još jednom Marez, ali je PSŽ preživio.

Gosti nakon pet minuta nastavka uspjeli su da kazne te promašaje i to nakon dobre kontre koju je golom završio Mbape.

Ipak, Siti je nastavio sa ofanzivnom igrom pa je do kraja golovima Sterlinga u 63. i Žezusa u 76. stigao do trijumfa.

U istoj grupi, Lajpcig je za svega 45 minuta igre razmontirao Briž u gostima – 4:0.

Real Madrid se revanširao Šerifu za šokantan poraz u Španiji. U Moldaviji je večeras bilo 3:0, a golove su postigli Alaba, Kros i Benzema.

Ubjedljv je bio i Sporting koji je savladao Borusiju iz Dortmunda sa 3:1 i tako obezbijedio plasman u osminu finala.

Liverpul je sa 2:0 savladao Porto (Alkantara, Salah), dok je Milan uspio da iznenadi Atletiko u Madridu 1:0. Jedini gol postigao je Mesijas

”Redsi” su odavno obezbijedili plasman dalje, dok će se u posljednjem kolu odlučiti ko će iz grupe B otići u nokaut fazu.