Sjajna Italija vodi na poluvremenu

Italija i Švajcarska igraju u Rimu meč drugog kola A grupe Evropskog prvenstva. Nakon 45 minuta meča na Olimpiku, ”azuri” vode sa 1:0.

Tim Roberta Manćinija igra fantastično i sasvim zasluženo vodi.

Domaćin je priprijetio prvi put na isteku 11. minuta kada je Spinacola centrirao, a Imobile šutirao glavom preko gola.

Osam minuta kasnije, domaća ekipa zatresla je mrežu, ali uzalud, jer je VAR reagovao. Nakon kornera, Kjelini je bio u vazdušnom duelu sa dvojicom igrača, jedan je završio na zemlji, a štoper Italije je postigao gol iz peterca, ali usput igrao i rukom.

Peh za Italijane pet minuta kasnije Kapiten Kjelini je morao napolje, zbog povrede, a zamijenio ga je Frančesko Aćerbi.

Svega dva minuta kasnije fantastična akcija ”azura” i pogodak! Berardi je primio loptu na desnoj strani, zaletio se, prošao Rodrigeza, ubacio u peterac, gdje se sjajnom kretnjom odjednom našao Lokateli, koji je zakucao loptu u mrežu Zomera, 1:0.

Gol pogledajte OVDJE!

I nakon vođstva Italijani su nastavili sa napadima, a promjene rezultata do kraja prvog dijela nije bilo.