Sjajni Borac savladao Kluž, ali ostao bez narednog kola

2
12
Borac
Borac iz Banja Luke savladao je Kluž sa 2:1 u revanš meču druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona. Banjalučani su u okviru 90 minuta uspjeli da nadoknade poraz iz prvog meča (3:1), ali su dva minuta prije kraja drugog produžetka primili gol koji ih je eliminisao.

Hitao je klub iz Bosne i Hercegovine ka jednom od najvećih rezultata u novijoj istoriji, uspio u nemogućoj misiji i stigao dva gola prednosti rumuskog Kluža iz prvog meča. Mirisalo je na istoriju, ali su Rumuni fantastičnim golom uspjeli da spriječe veliko iznenađenje.

Sjajan meč odigrao je naš Milan Vušurović koji je bio asistent kod oba gola, prvo Vranješu u 60., a onda i Moraitisu u 64. minutu.

Otišlo se u produžetke, Borac je bio izuetan, ali je bomba Kipčijua odvera Kluž u narednu fazu.

Hibernijans – Flora 0:3 (0:2) /prvi meč: 0:2/