Sjeverna Makedonija režirala senzaciju, sigurna pobjeda Španaca i Italijana

Sjeverna Makedonija savladala je u Duizburgu domaću Njemačku sa 2:1 čime su napravili najveće iznenađenje večerašnjeg programa u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Gosti su poveli golom Pandeva u posljednjem minutu prvog dijela. Bio je to 37. pogodak za napadača Đenove, u dresu sa državnim grbom.

Gundogan je uspio da izjednači u 63. minutu. Ipak, Sjeverna Makedonija stigla je do pobjede golom Elmasa u 85. minutu.

Španci su bez većih problema savladali Kosovo u Sevilji – 3:1

Golove za špansku selekciju postigli su Olmo, Tores i Moreno, dok je jedini gol za goste djelo Halimija koji je zatresao mrežu sa 40 metara, nakon istrčavanja golmana domaćih Unai Simona.

italija

Italija je boljom igrom u drugom dijelu savladala Litvaniju u gostima – 2:0.

Azure su do pobjede vodili Senci i Ćiro Imobile.

Pobjedu je ostvarila i Engleska koja je na velelepnom Vembliju savladala Poljsku sa 2:1.

Domaći su poveli golom Hejna u 19. minutu iz penala, da bi Moder poravnao u 56. minutu.

Konačan rezultat postavio je Megvajer u 85. minutu meča.

Francuska je teže od očekivanog savladala Bosnu i Hercegovinu. Jedini gol na Grbavici postigao je Grizman u 60. minutu.