Slavlje Podgorice
OFK Titograd FB
Fudbaleri Podgorice savladali su OFK Titograd rezultatom 0:1 i najavili veliku borbu za mjesto koje vodi u Evropu, OFK Titograd produžio krizu.

OFK Titogradu nije pomogla ni smjena trenera, još jedan poraz na svom terenu i sve teža situacija. Nikola Rakojević je pred utakmicu sa Podgoricom odlučio da podnese ostavku pa se moglo pretpostaviti da Titograd ne čeka ovaj duel u najboljem raspoloženju.

Podgorica je od samog starta meča kontrolisala igru i već u prvih petnaestak minuta stvorila nekoliko dobrih situacija koje nisu rezultirale golom. Ipak, u 18. minutu pogodio je Marko Vukčević a ispostavilo se da je taj pogodak bio odlučujući za velika tri boda.

Dobra igra gostiju nastavljena je i nakon gola, Podgorica je kontrolisala posjed i gradila nove akcije dok je Titograd djelovao kao u većini utakmica u nastavku šampionata. Andrija Kaluđerović je u 38. minutu propustio dobru šansu da već tada riješi meč ali je štoper Muzurović odlično reagovao i spasio svoj gol.

U nastavku, Titograd je zaigrao odlučnije i kao da je pomoćni trener Mirko Raičević probudio svoje igrače. Dvije najbolje prilike “romantičari” su imali poslije dugih lopti Novovića, prvo je Bojović ostao kratak a onda se isti igrač propisno obrukao, prebacio je čitav gol nakon loše komunikacije golmana Ivezića i štopera Čelebića.

U sudijskoj nadoknadi, igrač Podgorice je zaradio crveni karton. Vujović je prvo dobio žuti karton zbog odugovlačenja a onda i drugi žuti karton zbog prigovora.

U narednom kolu, Titograd će dočekati Rudar dok će Podgorica igrati sa Petrovcem.