Švajcarska uočila slabosti Španije, Portugal brutalan u Pragu

0
10
Španij
Fudbalska reprezentacije Španije poražena je od Švajcarske u Saragosi, rezultatom 2:1, u utakmici petog kola grupe 2 u A diviziji Lige nacija.

Švajcarci su na “La Romaredi” potvrdili da su izuzetno ozbiljna ekipa koja je “pohvatala” velike slabosti španske reprezentacije.

Poveli su gosti u 21. minutu. Vargas je izveo korner sa lijeve strane, a štoper Mančester sitija Akanđi bio najbolji u skoku i glavom savladao Simona.

Moga je Šaćiri da duplira prednost svoje ekipe početkom drugog dijela, ali je onda stigla kazna kada je Đordi Alba lijepim udarcem poravnao rezultat.

Ipak, nijesu se dugo radovali domaćini pošto je tri minuta kasnije Akanđi, nakon konrera, pogodio za konačnih 1:2.

Portugal je u istoj grupi zablistao u Pragu i prosto pregazio Češku – 4:0!

Mrežu Češke “načeo” je Dalot u 33. minutu, da bi drugom minutu sudijske nadoknade Bruno povisio na 2:0.

U nastavku još dva gola Portugalaca. Prvo je Dalot u 52. postigao svoj drugi gol, dok je konačan rezultat postavio Žota, osam minuta prije kraja.

Treba istaći da je Češka, kod rezultata 2:0 propustila da realizuje penal (promašaj Šika).

Portugal uoči posljednjeg kola ima deset bodova, Španija osam, Švajcarska pet, a Češka četiri.

Reprezentacije Portugala i Španije u utorak će odlučivati o pobjedniku grupe.