Španija
Španija je nakon fantastičnog fudbala u Kopenhagenu uspjela da savlada Hrvatsku poslije produžetaka sa 5:3 i da se plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Poslije 90 minuta bilo je 3:3.

U prvom poluvremenu po jedan gol na obje strane. Pedri je postigao autogol za vođstvo Hrvata, a izjednačio je Sarabija.

Više o prvom dijelu pročitajte OVDJE!

U nastavku – spektakl.

Španija je igrala veoma dobro, uspjela je da postigne dva gola i to preko Aspilikuete u 57. i Toresa u 77. minut sa sigurnih 3:1.

Činilo je da će ”furija” rutinski stići do pobjede, ali se Hrvati nijesu predavali.

Uspio je Oršić u 85. minutu da smanji na 2:3, da bi Pašalić u drugom minutu sudijske nadoknade izjednačio i tako odveo meč u produžetke.

Tamo su ipak bili bolji Španci. Iako je moglo da bude drugačije jer je kod rezultata 3:3 zicer promaši Kramarić.

Sa dva gola, Morate i Ojarzabala Španija je uspjela da obezbijedi plasman među osam najboljih ekipa Starog kontinenta,.