Španija sa lakih 2:0 savladala Češku

Španija je uspjela da rutinski savlada Češku i preuzme prvo mjesto u grupi 2, A divizije Lige Nacija.

Karlos Sole je u 24. minutu donio vođstvo “Crvenoj furiji” nakon asistencije Marka Asensija.

Češka je pokušala da ofanzivnijom formacijom ( 4 – 3 – 3 ) dođe do rezultatskog poravnanja, ali je ipak domaća selekcija bila ta koja je kontrolisala posjed lopte (čak 75 posto), kao i dešavanja na terenu.

Ipak, poslije nekoliko solidnih prilika, Češka je primila i drugi, ispostavilo se, poslednji gol na ovom meču.

Pablu Sarabiji bilo je potrebno samo tri minuta na terenu da postigne pogodak u 75. i da stavi tačku na pitanje pobjednika.

Španija je sada prvoplasirana u grupi, pošto je Portugal poražen od Švajcarske, dok će Češka do kraja da se bori da sačuva mjesto u A diviziji Lige Nacija. Trenutno je na trećem mjestu sa bodom više od četvrto plasirane Švajcarske.