španski mediji se raspisali o luki joviću
Španski mediji su pratili Luku Jovića i njegove nastupe za nacionalni tim, a nakon sjajne partije Jovića protiv Rusije gdje je postigao dva gola imali su o čemu da pišu.

Obzirom na njegove razočaravajuće partije u Real Madridu španski mediji su mnogo puta do sad pisali da Jović nije za kraljevski klub, podržavali njegov odlazak iz kluba i slično, njegove sjajne partije za nacionalni tim su prijatno iznenađenje za tamošnje medije.

Podsjetimo da je osim večerašnja dva gola Jović postigao gol i protiv Škotske, a u utakmici protiv Mađarske je učestvovao kod pogodka Radonjića.

Španski medij “Marka” je objavila tekst sa naslovom da je Jović u ovih nedelju dana postigao više golova nego za svo vrijeme u Real Madridu.

FIFA-ina pauza bila je sjajna za Luku Jovića. Napadač, koji je ove sezone sa Real Madridom odigrao samo 208 minuta, izgleda da je u reprezentaciji Srbije povratio golgeterski ‘instinkt’ koji je pokazivao u Ajntrahtu iz Frankfurta”, primijetili su iz “Marke i dodali:

Brojevi ilustruju ‘surovu’ stvarnost – Luka Jović je u ovom ‘FIFA prozoru’ sa Srbijom postigao više golova (3) nego što je postigao na 32 utakmice za Real Madrid (2) od dolaska 2019. godine za 60 miliona eura.

Tačne informacije prenose španski mediji, a sličnu objavu za Jovića imao je i španski “As”.

Jović je u Srbiji ponovo otkrio eliksir koji pokazuje njegove fudbalske vrline. Napadač je upotpunio učinak za reprezentaciju sa dva gola u pobjedi svog tima nad Rusijom (5-0), uz pogodak koji je postigao i protiv Škotske. Tri gola za rehabilitaciju nakon što je odigrao samo 7 minuta na Mestalji, u poslednjih pet utakmica za Madrid’‘, napisali su iz “As-a” i dodali učinak Jovića u ostalim utakmicama za reprezentaciju.