Specija uzela mjeru Milanu! Skalp tima sa donjeg dijela tabele lideru Serije A!

Specija je večeras porazila lidera Serije A, ekipu Milana i to rezultatom 2:0 što je malo ko očekivao obzirom da je Milan stigao u goste sa skoro kompletnom ekipom nakon brojnih povreda i izostanaka ključnih igrača.

Ekipa Milana je izgledala potpuno bezidejno u prvom poluvremenu a domaći su mogli do vođstva već na početku meča ali je priliku propustio Saponara.

Specija je vršila dubok presing na polovini Milana što je rezultiralo Đulija Mađore u 56. minutu.

Novi šok je uslijedio u 67. minutu kada je slobodan udarac izveo Estevez, na loptu je naletio Bastoni i pogodio za velikih 2:0 protiv lidera italijanske lige.

Domaći su do kraja imali inicijativu, a izabranici Stefano Piolija nisu imali konkretan odgovor na brzu i agresivnu igru domaćina.