“Orlovi” preletjeli i Oslo, Srbija ide u A diviziju, ali i baraž za EURO

0
24
srbija
Posao je obavljen! Srbija će naredne sezone biti u A diviziji Lige nacija, ali i baražu za Evropsko prvenstvo koje se 2024. godine igra u Njemačkoj.

Srbija je u posljednjem kolu B divizije u Oslu savladala Norvešku rezultatom – 2:0 i tako sa 13 bodova, tri više od Skandinavaca, osvojili grupu.

Moglo je da krene šokantno za Srbiju pošto je već u prvom minutu Haland bio u sjajnoj situaciji da postigne gol, ali ga je nadmudrio Vanja Milinković-Savić.

Norvežani su bili bolji na početku meča, a Srbiji je trebalo malo vremena da se oslobodi.

To se i dogodilo kako se bližio kraj prvg poluvremena, a vođstvo je stiglo u 42. minutu.

Akciju je započeo kapiten Tadić, uposlio je Kostića, a krinli napadač Juventusa je pronašao Vlahovića koji je rutinski pogodio za 0:1.

Srbija se u svemu na terenu pitala nakon tog vođstva.

Kntorlisali su dešavanja “orlovi” a u 54. minutu su stigli do drugog gola.

Ponovo je Tadić započeo meč, proslijedio loptu za Ilića koji je aistirao Mitroviću za 50. gol u nacionalnom timu Srbije napadača Fulama.

Pokušala je Norveška da se vrati, Solbaken je izvršio par izmjena. No, ništa to nije pomoglo domaćinu.

Piksijeva ekipa odigrala je izuzetno disciplinovano u svim linijama tima i bez problema je sačuvala stečenu prednost.

U drugom meču grupe, Švedska i Slovenija podijelili su bodove – 1:1.

To znači da će Šveđani naredne sezone biti u C diviziji, dok Slovenija, kao i Norveška, ostaje u B diviziji.