Srbija
Srbija ni nakon 20 godina neće igrati na Euru.

”Orlovi” su u finalu plej ofa poraženi od Škotske, nakon boljeg izvođenja penala , ukupnim rezultatom 6:5. Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1.

Tragičar u penal ruletu bio je Aleksandar Mitrović koji je promašio u petoj seriji, dok su Škoti bili precizni svaki put.

Srbija nije odigrala utakmicu onako kako su mnogi očekivali, a Škoti su do gola stigli u 52. minutu golom Rajan Kristija.

Za skoro cijelu utakmicu Srbija nije stvorila ozbiljniju šansu sve do samog finiša, a onda je Luka Jović u 93. minutu pogodio za 1:1 i produžetke.

Slovačka je nakon produžetaka nadigrala Sjevernu Irsku u gostima sa 2:1. Vodili su Slovaci od 17. minuta golom Juraja Kucke, ali je izjednačenje domaćoj selekciji donio Milan Šrinjar autogolom u 88. minutu, pa se ušlo u produžetke.

Upravo je Slovačka u dodatnom vremenu uspjela da dođe do gola i to preko Mihala Duriša u 110. minutu.