Srbija ispustila pobjedu u Istanbulu

Srbija i Turska podijelili su bodove u Istanbulu, u četvrtom kolu Lige B Lige nacija – 2:2 (1:0).

“Orlovi” su imali vođstvo od 2:0, ali do kraja meča nijesu uspjeli da sačuvaju prednost.

Nakon početne inicijative domaćih, Srbija se oslobodila i golom Milinković Savića u 22. minutu stigla i do vođstva.

Mogli su srpski fudbaleri i da uvećaju prednost do pauze, ali su Turci nekako uspjeli da se odbrane.

Ofanziva je konačno urodila plodom u 49. minutu. Mitrović je bio siguran sa ”bijele” tačke, pa je Srbija krupno koračala ka pobjedi.

Međutim, domaći su praktično ni iz čeka stigli do izjednačenja. Čalhanoglu je prvo pogodio u 57. minutu, da bi Tufan u 76. poravnao.

Imala je ekipa Ljubiše Tumbakovića do kraja meča prilika da slavi, ali golman Gunok sačuvao bod svojoj reprezentaciji.