Srbija izgubila od Rusije na startu Lige nacija

Srbija je poražena sa 3:1 u Moskvi, od Rusije, u prvom kolu Lige nacija.

Rusija je povela u 48. minutu golom Artjoma Dzjube sa penala, da bi 20 minuta kasniej Karavejev povećao na 2:0.

Srbija je uspjela da smanji na 2:1 u 78. minutu kada je pogodio Aleksandar Mitrović, ali je Rusima ubjedljivu prednost vratio Dzjuba u 81. minutu.

U istoj grupi Turska je kao domaćin poražena od Mađarske 1:0, Finci su istim rezultatom izgubili takođe kao domaćini od Velsa, dok su Bugari u Sofiji odigrali 1:1 sa Irskom.

U grupi A, u derbiju večeri, Njemačka je u Štutgartu odigrala 1:1 sa Španijom. Prvi gol na meču viđen je u 51. minutu kada je pogodio Timo Verner i doveo Pancere u vođstvo, ali je bod Špancima donio Gaja u 96. minutu.

U istoj grupi Ukrajina je kao domaćin bil abolja od Švajcarske 2:1 pogocima Jarmolenka i Zinčenka, dok je strijelac za Švajcarce bio Seferović.

U grupi C Slovenija je odigrala 0:0 sa Grčkom u Ljubljani, dok je Moldavija remizirala sa Kosovom 1:1.

U okviru grupe D Letonija i Andora su odigrali bez golova, dok su Farska Ostrva nadigrala Maltu 3:2.