Srčani Partizan slavio u Pragu, Lester siguran

Fudbaleri Partizana savladali su Spartu u Pragu, u prvom meču 1/16 finala Lige konferencija – 1:0.

”Crno-bijeli” su pružili izuzetno zrelu partiju u Češkoj i zasluženo su ostvarili trijumf.

Iako meč nije obilovao velikim šansama, a to je za Partizan bio idealan scenarario.

Beograđani su do pobjede stigli u 78. minutu kada je Menig majstorskim lobom matirao golmana domaćih.

Svega par minuta kasnije, Partizan je mogao da duplira prednost, ali je udarac Jojića odbranio golman Sparte pa se rezultat nije mijenjao.

Revanš susret igra se 24. februara na stadionu Partizana.

U ostalim mečevima Lester je sa 4:1 savladao Randers.

Golove za ”lisice” postigli su , Barns, Daka i Hal, dok je jedini gol za Dance djelo Mistratija.

Pobjedu je ostvario i Marsej koji je bio bolji od Karabaga (3:1) dok je Bodo iznenadio Seltik u Glazgovu – 3:1.