Pioli: "Mogli smo i bolje"

Milan je sinoć igrao neriješeno protiv Porta na San Siru (1:1), a trener Stefano Pioli i kapiten na ovom meču Alesio Romanjoli svijesni su da je moglo da bude dosta bolje.

Mogli smo i bolje. Posebno u prvom poluvremenu, gdje nam je nedostajalo oštrine u donošenju odluka. Na presing protivnika nismo adekvatno odgovorili. Ne mogu da se žalim na drugo poluvreme što se tiče gladi i zalaganja, ali nažalost na ovom nivou nije samo to dovoljno za pobjeduZa to je potrebno da se dobijaju utakmice. Porto je u poslednjih pet utakmica dolazio do rezultata na strani i ne zaboravite, oni su izbacili Juventus prošle sezone. Mi moramo da budemo mnogo konstantniji” – rekao je Pioli.

Alesio Romanjoli je nosio kapitensku traku zbog odsustva Simona Kjera.

Nije bilo dobro prvo poluvreme i mislim da su to svi vidjeli. Ali smo u nastavku više ličili na sebe. Ipak je ovo razočaravajuć rezultat, jer smo dali sve od sebe. Jasno nam je da je Liga šampiona teška, ali po onome što smo pokazali u četiri utakmice mislim da smo zaslužili više od jednog boda. Ipak, i dalje vjerujemo da možemo dalje i tako treba sve dok imamo šanse. I dalje sve zavisi od nas” – rekao je on.