''Superligaška'' Srbija bez municije u Santo Domingu

Na prvoj utakmici na turneji po Srednjoj Americi , sastavljena uglavnom od igrača iz domaćeg šampionata je odigrala 0:0 protiv domaće Domenikanske Republike.

Srbija je postigla gol na isteku 10. minuta. Ipak, on je čini se, neopravdano poništen.

Krilni fudbaler Vojvodine je izbjegao ofsajd, potom kroz noge provukao loptu čuvaru i pogodio drugi ugao gola domaćina, ali je sudija Anderson procijenio da je Nenad Lukić u toj situaciji smetao golmanu.

Ubrzo poslike toga najbolji pojedinac meča Veljko Birmančević je pogodio stativu, a potom namkestio nekoliko šansi saigračima koji nikesu umjeli da ih realizuju.

Srbija je poslije solidnog prvog dela potpuno podbacila u nastavku, bila bezidejna i odigrala mršavih 0:0 sa nedoraslim rivalom, čak i za “orlove” iz Superlige.

Sa druge strane, domaćin je propustio zicer preko Romera na startu meča i to je bilo praktično sve od njega.