Sutjeska izbjegla poraz
Telekom 1.CFL
Bez pobjednika u derbiju kola, Sutjeska izbjegla poraz protiv Dečića u debeloj sudijskoj nadoknadi. Važne pobjede Titograda i Petrovca, Budućnost nastavila sa pobjedama.

Derbi meč 15. kola Telekom 1.CFL, između Sutjeske i Dečića, završen je bez pobjednika – 1:1.Gosti iz Tuzi imali su vođstvo od 20. minuta i pogotka Iljira Camaja. Ipak, poraz Nikšićana spriječio je Božo Marković golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena. Prethodno je Dečić imao šansu da završi utakmicu drugim golom ali nisu iskoristili svoje šanse pa je stigla kazna.

Rudar je poveo protiv Budućnosti u četvrtom minutu igre kada je talentovani Vuk Striković postigao novi gol. Ipak, šampion je ekspresno odgovorio i do poluvremena postigao tri gola – Đuričković, Božović i Zarubica. Rudar je opet postigao prvi gol u poluvremenu, Benin Tahirović je smanjio na 3:2 ali je konačnih 4:2 postavio šesnaestogodišnji Viktor Đukanović u 65. minutu.

Petrovac i Titograd došli su do veoma bitnih pobjeda protiv Iskre i Jezera u borbi za opstanak. Minimalan Petrovca potpisao je Zoran Mikijelj golom u 73. minutu igre dok je pobjednički gol za veliko slavlje Titograda postigao Alden Škrijelj u 65. minutu.

Zeta je i drugi put u četiri dana pobijedila Podgoricu a trenutak odluke desio se u 79. minutu kada je Marko Burzanović iskoristio poigravanje mladog čuvara mreže Podgorice Nikole Ivezića.