Sutjeska preuzela drugo mjesto
Sutjeska FB
Fudbaleri Sutjeske savladali su Petrovac 1:3 i preuzeli drugo mjesto od Dečića, koji je poražen protiv lidera na tabeli.

Sutjeska je sačekala kiks Dečića i konačno preuzela drugo mjesto na tabeli Telekom 1.CFL. Nikšićani su ovom pobjedom uspjeli i da odgode šampionsko slavlje Budućnosti pa ćemo u narednom kolu gledati veliki crnogorski derbi s posebnim značajem. Iako je šampion odavno poznat, sigurno će igrači Sutjeske pokušati da spriječe velikog rivala da upravo protiv njih proslavi titulu.

Utakmica protiv Petrovca otvorena je na najbolji mogući način za izabranike Miljana Radovića. Već u 12. minutu Sutjeska je dobila penal, oboren je odlični Milutin Osmajić a siguran sa bijele tačke bio je Božo Marković. Asistent kod prvog gola bio je strijelac drugog, samo šest minuta nakon vođstva za Nikšićane pa su gosti imali veliku prednost.

Početak drugog poluvremena je pripao Petrovcu i upravo su iz te inicijative smanjili rezultat i vratili neizvjesnost. Najbolji pojedinac Petrovca ove sezone, Zaim Divanović, pogodio je za 1:2 na asistenciju Nikole Zvrka.

Nakon nekoliko dobrih šansi da poravnaju rezultat, Petrovac je kažnjen za promašaje i Sutjeska je preko Igora Pajovića stavila tačku na meč.

Sutjeska je preuzela drugo mjesto i čeka ih veliki derbi protiv Budućnosti dok je Petrovac gost Podgorice.