Sutjeska je poraženja od banjalučkog Borca sa 1:0 u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Na taj način sastav Dragana Gage Radojičića završio je svoj evropski put već na startu kvalifikacija.

Ne naročito zanimljiv meč viđen je u Banja Luci po vrućini i teškim uslovima za igru, a Sutjeska nije uspjela da dođe do povoljnijeg rezultata.

Nešto agilniji bio je Borac u prvom dijelu, a to im se isplatilo u 35. minutu kada je pogodio Stojan Vranješ na sistenciju Marka Brtana prebacivši loptu preko golmana Vladana Giljena.

Prije toga dobru šansu za Nikšićane propustio je Milutin Osmajić, a njegov šut odbranio je golman Pavlović.

Pokušala je Sutjeska u drugom dijelu, a dobru priliku propustio je Admir Adrović na startu drugog poluvremena kada nije uspio da šutira iz izgledne pozicije.

Nekoliko pokupaja imao je i Marko Ćetković, ali su njegovi šutevi završavali daleko od gola domaćina.

Nakon eliminacije Nikšićani se okreću obavezama u Prvoj Telekom fudbalskoj ligi Crne Gore gdje su u prva dva kola ostvarili remi i poraz.