Iskra je pred svojim navijačima savaldala aktuelnog lidera Budućnost i to sa ubjedljivih 4:1 u Telekom 1.CFL.

U prvom poluvremenu nijesmo vidjeli golove, igra je bila prilično izjednačena, a domaći su do pogotka stigli u 56. minutu kada je Ivan Vuković pogodio nakon lijepe akcije.

Desetak minuta kasnije Iskra stiže do velikih 2:0, a ovoga puta strijelac je bio Milan Vukotić.

Budućnost se rezultatski vratila u 78. minutu kada je glavom odlično pogodio Aleksandar Vujačić. Ipak, plavo-bijeli nijesu uspjeli da zaprijete nakon toga, naprotiv, Iskra je iz jedne sjajne kontre stigla do trećeg gola i to preko Luke Maleševića koji je odlično lobovao golmana gostiju.

Konačnih i ubjedljivih 4:1 za domaće postavio je Balša Boričić u nadoknadi vremena i to nakon jedne gužve u šesnaestercu.

Ranije, aktuelni šampion Telekom 1.CFL Sutjeska je pred svojim navijačima došao do pobjede nad Grbljem 4:1.

Nakon nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu Sutjeska je povela u 41. minutu kada je pogodio Božo Marković.

Samo dva minuta kasnije Grbalj je preko Nemanje Kartala stigao do poravnanja.

U nastavku smo gledali dosta otvoren fudbal, Sutjeska je imala nešto više šansi, ali su i gosti prijetili. Ipak, Nikšićani su do gola stigli u 67. minutu kada je pogodio Vladan Bubanja.

Na visokih 3:1 povisio je Marković svojim drugim golom na meču u 70. minutu, da bi konačnih 4:1 postavio Marko Ćetković sa penala tri minuta kasnije.

Nikšićani sada imaju 15 bodova manje od Budućnosti, dok je Grbalj posljednji sa 19 bodova.

Od 19 i 30 u Pljevljima su igrali Rudar i Petrovac, a gosti su slavili sa 2:0.

Golove za Petrovčane postigli su Milivoje Raičević u 29. i Andrija Ražnatović u 37. minutu.

U terminu od 20 sati odigrana su dva duela Telekom 1.CFL, a OFK Titograd je na svom terenu odigrao 0:0 sa Zetom.

U drugom duelu Podgorica je pred svojim navijačima odigrala 1:1 sa Komom. Vodili su domaći od 67. minuta golom Matije Burzanovića, a poravnanje Komu obezbijedio je Nedeljko Vlahović u 94. minutu.

Tabela Telekom 1.CFL: Budućnost 63, Sutjeska 48, Iskra 44, Zeta 38, Podgorica 35, Rudar 34, OFK Petrovac 31, OFK Titograd 26, Kom 25, Grbalj 19.