Vest Hem ipak odolio Totenhemu u londonskom derbiju

Fudbaleri Vest Hema i Totenhema su londonski derbi okončali bez pobjednika, a rezultat je bio 1:1.

Totenhem je poveo već nakon pet minuta igre.

Timo Verner je dobio loptu sa lijeve strane, Cufal je dozvolio Njemcu da ušeta u šesnaesterac pa je Verner odlično pronašao Džonsona na tri metra od gola koji je loptu poslao u mrežu.

Vest Hem je odmah nakon primljenog gola krenuo nešto ofanzivnije. Son je za Totenhem imao jednu priliku za gol, ali je Fabijanski odbranio, a onda je u 19.minutu uslijedio korner koji je izveo Bouven. Engleski reprezentativac je uputio odličan centaršut i pronašao Zumu koji je nadskočio Van de Vena za izjednačenje „Čekićara“.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

Totenhem je potpuno preuzeo posjed lopte od tada, ali nisu stvarali prilike za gol. Vord Praus je imao jednu u 37. minutu iz slobodnog udarca, ali je Vikario dobro odbranio.

Do kraja prvog dijela igre Bentankur je imao šansu sa ruba šesanesterca, ali je bio neprecizan.

Vest Hem je bolje započeo drugo poluvrijeme. Prvo je Mavropanos imao priliku glavom u 47. minutu, Vikario je odbranio, a tri minuta kasnije se Paketa našao sam na 17 metara od gola i šutirao, međutim, pored gola.

Posle uvodnog pritiska „Čekićara“ Totenhem je preuzeo inicijativu. Pedro Poro je u 68. minutu snažno šutirao, ali je njegov šut završio direktno u ruke Fabijanskog.

Totenhem je u posljednjih 20 minuta gotovo sve vrijeme imao loptu, ali nisu uspijevali da probiju bedem Vest Hema.

Sar je u 87. minutu posle kornera šutirao pored gola, a posljednju priliku imao je Udogi u 93. minutu, snažno je šutirao, ali po sredini gola.

Vest Hem se raduje i bodu u Premijer ligi, dok će Totenhem definitivno žaliti za propuštenim prilikama.