kvalifikacija Manćini
Twitter: Roberto Manćini
Napadački tandem Sasuola i stameni štoper Juventusa neće biti u mogućnosti da pomognu saigračima u nastavku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Napadači Domeniko Berardi i Frančesko Kaputo, kao i defanzivac Đorđo Kjelini neće krenuti na put za Sofiju, gdje u nedelju reprezentaciju Italije očekuje duel sa domaćinom Bugarskom.

Tim selektora Roberta Manćinija je na otvaranju kvalifikacija savladao selekciju Sjeverne Irske sa 2:0. Strijelac prvog gola za Azure bio je Berardi, ali je na tom meču doživio i povredu.

Kaputo nije igrao na prvom meču kvalifikacija, ali je tokom treninga osjetio bol u mišiću.

Kjelini je na meču sa Sjevernim Ircima, na kom je odigrao svih 90 minuta, doživio lakšu povredu, pa je zbog predostrožnosti pošteđen od naredne dvije reprezentativne obaveze.

Pored nedjeljnog meča u glavnom gradu Bugarske, ekipu Roberta Manćinija u srijedu očekuje i gostovanje u Viljnusu i utakmica sa selekcijom Litvanije.