Udineze - Specija
Udineze - Specija / Twitter
Fudbaleri Udinezea ostvarili su novu pobjedu u 20. kolu Serije A, pošto su na gostujućem terenu bili bolji od Specije sa 1:0.

Pobjendički gol postigao je Rodrigo de Paul u 52. minutu i to sa “bijele tačke”.

Početak utakmice donio nam je blagu inicijativu Specije, ali je protivnički tim ipak zatresao mrežu. Najprije je gol “pao” u 45. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda, nakon konsultacija VAR tehnologije.

Početkom drugog dijela igre, nakon prekršaja fudbalera Specije, Udineze je dobio poklon i priliku da povede sa penala. De Paul je bio siguran izvođač i tako postavio konačan rezultat.

Ono što je posebno zanimljivo jeste da su obije ekipe ostale bez igrača u toku meča. Najprije je isključen strijelac gola, a nekoliko minuta kasnije i Rikardo Saponara.

U narednom kolu Serije A, Udineze će dočekati Veronu, dok će Specija gostovati Sasuolu.