Palmeiras
Palmeiras će igrati finale ovosezonskog Libertadoresa.

Brazilci su kasno sinoć, po našem vremenu, poraženi od Rivera sa 2:0, ali su zbog pobjede u Argentini od 3:0 uspjeli da dođu do meča za trofej.

Ipak, Brazilci su strahovali više od 100 minuta, koliko je trajao meč u Sao Paolu.

Znajući rezultat iz prvog meča, ”milioneri” nijesu mogli da kalkulišu.

Četa Marsela Galjarda ”davila” je protivnika od samog početka. Palmeiras je igrao, čini se, previše oprezno i za to je kažnjen već u 29. minutu kada je Rohas glavom zatresao mrežu domaćih.

Stanje na terenu nije se mijenjalo ni poslije vodećeg gola gostiju. Palmeiras je doduše imao jednu dobru priliku, nakon kontra napada, ali je Armani sigurno intervenisao.

Argentinski gigant pleo je mrežu oko gola Vevertona, a pred sam odlazak na odmor još jednom je pogodio.

Ovog puta Rafael Bore je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme – 2:0!

I nakon odmora River je dominirao. Fudbaleri Palmeirasa su bili potpuno nemoćni, pa se na momente sticao utisak da nijesu dorasli završnici najjačeg klupskog takmičenja u Južnoj Americi.

U 52. minuutu Gonzalo Montijel je pogodio za 0:3, Galjardo je bio u ekstazi, ali je sudija Ostojić dobio signalizaciju iz VAR sobe da gol i nije bio čist.

Uslijedilo je petominutno ”vijećanje”, a čileanski sudija je ipak dosudio ofsajd, kojem je prethodila akcija gostiju.

To nije obeshrabrilo ”milionere” koji su osjetili da domaćin u nokdaunu. Nije ih obeshrabrio ni crveni karton Rohasa u 73. minutu jer je River nastavio sa napadima.

U 77. minutu dosuđen je penal za River, ali je ponovo, uz VAR konsultaciju, odluka promijenjena.

Napadao je Galjardov tim, stvarao prilike i sudijskoj nadoknadi koja je trajala više od 10 minuta, mogao možda i da dobije penal, ali je VAR ponovo ”radio” u korist Palmeirasa pa se rezultat nije mijenjao.