2
3
Venecija
Venecija - Roma / Twitter

Fudbaleri Rome poraženi su u gostima od Venecije sa 3:2 (1:2), u okviru 12. kola italijanske Serije A. Domaća ekipa bila je bolja posle preokreta.

Venecija je odlično ušla u meč, već u trećem minutu, došli su do vođstva, kada je Matija Aramu odlično centrirao u šesnaesterac, gdje se našao Kaldara, koji je izborio prostor i pogodio donji desni ugao gola za 1:0.

U nastavku je Roma, preuzela inicijativu i vrijebala priliku da “zatrese” mrežu Venecije. Najveće šanse imali su najistureniji igrački Eldor Šomurodov i Tami Abraham, ali nisu uspjeli da realiziju velike šanse u 20, odnosno 28. minutu.

Nešto kasnije u 43. minutu Šomurodov je posle odbitka umanjio prednost domaće ekipe, da bi u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, Uzbekistanac proigrao Abrahama, koji Romi donosi prednost od 2:1.

Početkom drugog dijela igre, gosti su zaprijetili u 56. minutu, kada je Stefan El Šaravi odlično gađao iz šesnaesterca, ali je bivši čuvar mrež Mančester junajteda Serhio Romero uspio da odbrani udarac.

Igrao se 65. minut, kada je Brajan Kristante neoprezno startovao u kaznenom prostoru nad Đanlukom Aurelianom. Arbitar je odmah reagovao i pokazao na bijelu tačku. Aramu je preuzeo odgovornost i pogodio sa jedanaest metara. Venecija je uspjela da izjednači (2:2).

Slabo je tim Žozea Murinja prijetio u nastavku, najveću šansu u imao je Tami Abraham u 73. minutu, ali je gađao pored gola. Tačku na meč stavio je David Okereke, minut kasnije, kada je preciznim šutom savladao Ruija Patricija, posle odličnog dodavanja Etana Ampadua.

Venecija je posle trijumfa 14. sa 12 bodova na tabeli Serije A, dok je Roma petoplasirana ekipa sa 19 osvojenih poena.