Verona slavila protiv Juventusa

Fudbalski klub Verona na iznenađenje mnogih na domaćem terenu savladao je ekipu Juventusa rezultatom 2:1 u okviru 11. kola italijanske Serije A.

Ovo je bio dobar meč posebno za igrača domaće ekipe, Đovanija Simeonea-sina trenera Atletika iz Madrida Dijega.

On je svoj tim doveo u vođstvo kada je u 11. minutu pogodio mrežu protivničke ekipe.

Samo tri minuta kasnije takođe je sjajnim potezom doveo tim do sigurne prednosti.

Ekipa Juventusa se sve vrijeme borila, ali prvo poluvrijeme za njih je bilo loše.

Drugi dio igre je takođe bio bolji za Veronu, a gosti su u 80. minutu preko Veston Mekenija smanjili prednost na 2:1.

Verona se potom u potpunosti povukla pozadi, međutim ubrzo je zaprijetila preko Kalinića, da bi potom uslijedili pokušaji na drugoj strani terena.

Prvo Morata, a onda i Dibala čiji je udarac efektno odbranio Montipo i tako praktično sačuvao ogromnu pobjedu svom timu.