Fudbaleri Totenhema odigrali su večeras na svom terenu spektakularnu utakmicu u londonskom derbiju sa Vest Hemom, a koja je završena bez pobjednika, nerjšeno 3:3.

Nakon samo 16 minuta igre, na semaforu stadiona “Mamuza” stajao je rezultat 3:0.

Prvi gol postigao je Son Hjunmin u prvom minutu, a zatim je dvostruki strelac bio Hari Kejn, u osmom i 16. minutu.

Tada je sve izgledalo kao još jedna ubjedljiva pobjeda tima Žozea Murinja.

Sve do 82. minuta nije bilo promjena, a tada je uslijedio spektakl.

Prvo je u 82. minutu, Paragvajac Fabijan Balbuena sjajno skočio u šesnaestercu domaćina i na savršen centaršur Arona Kresvela smanjio rezultatat na 1:3.

Samo tri minuta kasnije, Davinson Sančez nespretno reaguje ispred svog gola, i glavom šačke čoptu u mrežu svog gola.

A onda je uslijedio i najljepši momenat na utakmici.

Kresvel je ponovo izveo prekid sa strane, lopta se odbila i na nju je natrčao Manuel Lansini.

Sjevnula je bomba koja je pogodila gornji desni ugao gola “mamuza” za oduševljenje Dejvida Mojesa i svih fudbalera u “bordo-plavetnim” dresovima.

Gol Argentinca će vrlo vjerovatno završiti na uvodnim špicama Premijer lige.

Totenhem je šesti na tabeli sa osam bodova, a Vest Hem sa bodom manje zauzima osmo mjesto.