Viljareal osvajač Lige Evrope!

Fudbaleri Viljareala savladali su, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca sa 11:10 ekupu Mančester junajteda čime su se okituli peharom Lige Evrope. Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1.

Iako im je večerašnje finale bilo prvo u nekon evropskom takmičenju, ne računajući ugašeni Intertoto kupu, Viljareal je odigrao sjajno protiv favorizovanog rivala i na kraju je za tu partiju nagrađen u iscrpnoj penal seriji.

Španski tim poveo je u 29. minutu kada je nakon ubačene lopte Đerar Moreno odlično reagovao.

Junajted nije imao odgovora na odličnu igru ”žute podmornice” i tako je bilo sve do 55. minuta. Kavani se našao na pravom mjestu, došao do lopte nakon dosta sreće i onda rutinski pogodio za 1:1.

Nakon izjednačenja, engleski tim je bio bolji rival, ali takvu igru nije uspio da kruniše golom.

U dodatnih 30 minuta nije bilo previše uzbuđenja pa se otišlo u penal seriju.

Bila je to nestvarana penal serija u kojoj je pogođen 21 penal zaredom. Tragičar je bio De Hea čiji je udarac sa 11 metara odbranio Rulji u 11. seriji.

Osim trofeja, Viljareal je došao i do plasmana u Ligu šampiona!