Viljareal
Fudbaleri Viljareala savladali su u Zagrebu ekipu Dinama sa 1:0 u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Ekipa Viljareala opravdala je tako ulogu favorita protiv hrvatskog šampiona i sa odličnim rezultatom će dočekati revanš na El Madrigalu.

Meč je odlučila nesmotrenost štopera domaćih, Teofila Katrana, koji je igranjem rukom skrivio penal.

Taj poklon iskoristio je Đerard Moreno koji je već tada, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Koliko je čvrsto Dinamo igrao ove sezone na Maksimiru u Evropi, pokazuje i podatak da je taj gol Viljareala tek drugi koji su ”modri” primili na svom stadionu.

Roma je u Amsterdamu uspjela da savlada Ajaks sa 2:1.

Viljareal
EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Nije djelovalo da će tako biti. Pogotovo nakon gola Klasena u 39. minutu.

U 53. minutu možda detalj koji je i odlučio smjer ove utakmice. Najbolji igrač i kapitet Ajaksa, Dušan Tadić, promašio je penal. Tačnije, golman Rome mu je odbranio udarac sa 11 metara.

Do kraja meča Rimljani su surovo kaznili domaćina. Prvo je Pelegrini, uz pomoć golmana Ajaksa, poravnao rezultat, da bi tri minuta prije kraja Ibanjez donio pobjedi svojoj ekipi.

Mančester junajted je sa 2:0 savladao Granadu u gostima, dok se za iznenađenje večeri pobrinula Slavija iz Praga koja je odigrala 1:1 protiv Arsenala u Londonu.

Revanš mečevi na programu su za sedam dana.