Arsenal
Meridianbet: Liga Evrope
Vinko Marinović, trener Sarajeva, bio je zadovoljan nakon pobjede protiv Budućnosti (2:1) u trećem krugu kvalifikacija za LE.

”Meč je bio izuzetno psihološki i fizički težak. Poslije ranog vođstva, gosti su uspjeli da iskoriste psihološku nervozu mojih igrača. Neshvatljivo mi je i sada, a to sam ih pitao i na poluvremenu, zašto su posjed lopte tako lagano prepustili rivalu. Budućnost je to znala da iskoristi i pred sam kraj prvih 45 minuta dođe do izjednačenja. Ali i u takvom rasporedu snaga na terenu, mogli smo uvećati prednost kod 1:0”.

Na konstataciju da su ”plavi” bili bolji u nastavku, trener Sarajeva je rekao kako je njegova ekipa znalačku iskoristila promašaje gostiju.

”Tačno. Mudro su gradili igru i znalački koristili veliki naboj i nervozu kod mojih igrača. Mogli su to i da valorizuju, ali na našu sreću mreža Kovačevića je u nastavku ostala netaknuta. Mi smo ponovo preko Fanima u 67. uspjeli da dođemo u vođstvo. Jednostavno smo kaznili Podgoričane za promašaje. No, u 75. minutu kada smo na terenu ostali sa desetoricom, nijesam više bio siguran da ćemo se na kraju radovati. Tek tada su momci zaigrali, pružili ,,lavovsku“ snagu i na kraju zasluženo trijumfovali”, zaključio je Vinko Marinović.