Vlahović
Vlahović

Interesantni dueli viđeni su danas u Seriji A, u pobjedi Fiorentine nad Atalantom dvostruki strijelac i najzaslužniji za pobjedu bio je Dušan Vlahović.

Domaćin, ekipa Atalante prva je priprijetila već u 10. minutu, ali je nakon intervencije VAR-a poništen gol koji su postigli iz ofsajda.

Vidjeli smo jako tvrdu fudbalsku utakmicu karakterističnu za Italijane u nastavku meča. Obije ekipe su pažljivo gradile napade, ali nedostajali su golovi.

Međutim u 31. minutu igrač Atalante igrao je rukom u šesnaestercu, te sudija nije imao dilemu i pokazao je na bijelu tačku.

Vlahović je bio siguran sa bijele tačke i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

U drugom dijelu igre nakon samo pet minuta sudija je opet svirao penal u korist Fiorentine, a ponovo je bio precizan Dušan Vlahović i duplirao vođstvo svoje ekipe.

Bila je prisutna nervoza sa obije strane na terenu čemu svjedoči i broj žutih kartona na meču.

Nakon nešto grublje igre do penala dolazi i ekipa Atalante.

Konačan rezutat na meču postavio je Zapata pogotkom sa 11 metara 2:1 u korist Fiorentine.

Derbi “fenjeraša” između Empolija i Venecije pripao je gostima rezultatom 1:2. Kod domaćina u strijelce se upisao Bajrami, dok su ekipi Venecije golove postigli Henri i Okereke.