Vojvodina osvojila fudbalski Kup Srbije.

Vojvodina osvojila fudbalski Kup Srbije. Novosađani su u Nišu pobijedili ekipu Partizana, nakon boljeg izvođenja penala – 4:2, nakon 120 minuta fudbala bilo je 2:2.

Nevjerovatno dramatičan meč viđen je na niškom Čairu.

Vojvodina je imala 2:0 (Vukadinović, Bojić), Partizan se vratio u posljednjih 10 minuta u “hičkokovskom” raspletu (Stevanović, Pavlović), pa su na kraju morali da odluče penali.

Tu je tim Nenada Lalatovića, koji je osvojio prvi pehar u karijeru, bio skocentrisaniji i pogodio sva četiri udarca sa “bIjele tačke”.

Za razliku od igrača Partizana, čiji je tandem Uroš Vitas-Saša Zdjeler prebacio gol.

Tačku je stavio Stefan Đorđević i donioo drugi pehar nacionalnog kupa Vojvodine u klupskoj istoriji.

Ujedno, Partizan poslije četiri godine više nije vladar u tom takmičenju.